Spotkanie z policjantem

Dnia 20.10.2011 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie przedszkolaków oraz uczniów klas 1-4 z policjantami z Komisariatu Policji w Szczekocinach. Na spotkaniu dzieci miały okazję dowiedzieć się wiele o pracy policjanta, zobaczyć z bliska jego mundur i wyposażenie. Policjant opowiedział dzieciom o bezpiecznych postawach, o tym jak powinny się zachować w różnych sytuacjach, aby uniknąć niebezpieczeństwa. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno pieszo jak i na rowerze.  Dowiedzieli się też, że mogą liczyć na ich pomoc, podchodząc do nich na ulicy lub dzwoniąc na numer alarmowy 112. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjanta. Najmłodsi otrzymali odblaski i kolorowanki przedstawiające Sznupka – maskotkę śląskiej policji.                              Spotkanie wzbudziło wielkie zainteresowanie ze strony uczniów. Mamy nadzieję, że przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych dzieci.