WyRaźni na drodze

Nasze przedszkolaki z grupy ,,Biedronki”wzięły udział w II edycji akcji edukacyjnej "WyRaźni na drodze".Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa i widoczności na drodze wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorami akcji są: agencja WTEM i Disney Polska,partnerem akcji jest Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Koordynatorem akcji jest pedagog szkolny pani mgr Teresa Orlińska. W ramach akcji odbyły się zajęcia z cyklu "WyRaźni na drodze". Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest to aby byli widoczni, dzięki czemu bezpiecznie mogą poruszać się na spacerach. Wspólnie powtórzyliśmy zasady ruchu drogowego, poruszania się chodnikami i wzdłuż jezdni, przechodzenia przez ulicę oraz  sygnalizację świetlną .  Dzieci zdobyły również wiedzę w zakresie prawidłowego korzystania z elementów odblaskowych w celu poprawy widoczności na drodze.W ramach projektu kilka starszaków wykonało pracę konkursową "Bezpieczni na drodze". Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał "Honorową odznakę" - certyfikowany odblask,który będzie im towarzyszył na spacerach. Zajęcia przeprowadziła wychowawczyni grupy pani mgr Mirosława Milejska.