Wycieczka do Huty Szkła w Zawierciu

06.12.2016r. uczniowie klas I – IV ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Zawiercia. Zwiedzaliśmy jedną z najstarszych hut szkła w Polsce, istniejącą nieprzerwanie od 1884 r. Poznaliśmy skomplikowany proces produkcyjny, zapoznaliśmy się z wyrobem cennych kryształów oraz ich misterną obróbką szlifierską.

W hali zdobienia obejrzeliśmy, jak pracujące tam panie szlifowały i polerowały kryształy, które następnie przechodziły kontrolę jakości, były sortowane i pakowane w kartony.

Pod koniec zwiedzania udaliśmy się do muzeum znajdującego sięna terenie huty. Tam poznaliśmy jej historię oraz najcenniejsze wyroby. W sklepie firmowym zakupiliśmy kryształowe pamiątki.

Następnie udaliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu. Podziwialiśmy wystawę obrazów namalowanych przez artystów działających na terenie południowej Polski. Po spotkaniu ze sztuką malarską udaliśmy się do kina na film ,,Vaiana: skarb oceanu” , który bardzo nam się podobał, szczególnie ,że obejrzeliśmy go w 3D.

Wycieczkę zakończyliśmy w pizzerii ,,Ana” w Szczekocinach, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę .

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

uczennica klasy VI,
Wanesa Wyrwisz