Wizyta przedszkolaków w bibliotece

17 stycznia 5 i 6-latki odwiedziły bibliotekę. Niektóre dzieci były tu po raz pierwszy, inne już znały biblioteczne przestrzenie. Choć o cierpliwość oraz pełną uwagę dzieciom w tym wieku jest dość trudno, to jednak przysłuchiwały się informacjom, które miały na celu przybliżenie sensu tworzenia bibliotek i ich ogromne znaczenie w zależności od specyfiki zbiorów. Wizyta w bibliotece przybliżyła dzieciom charakter pracy bibliotekarza a także poszerzyła uczestnikom wiedzę dotyczącą podróży książek od momentu zakupu, aż do chwili wypożyczenia. Dzieci zdumione były ilością książek. Jako przyszli czytelnicy doskonale wiedzieli, jak należy obchodzić się z wypożyczoną książką, by jak najdłużej służyła innym. Przedszkolaki świetnie radziły sobie z interpretacją czytanych im bajek, co świadczyło o tym, że nie tylko umieją słuchać, ale i potrafią opowiedzieć treść utworu. Chętnie pozowały do zdjęć, opowiadały oraz rozwiązywały zadania przygotowane przez Panią Bibliotekarkę. Na koniec wizyty każde dziecko mogło założyć sobie kartę czytelnika. W nagrodę za prawidłowe zachowywanie się w Bibliotece oraz chęć uczestnictwa w zajęciach, każdy Przedszkolak dostał od Pani Bibliotekarki książkę oraz małe co nie co. Wszyscy zapewnili, że będą często zaglądać do biblioteki📚