Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek to nasz przyjaciel, gdy widzi miodek to w górę skacze, Wtedy ma humor,wesołą minkę i głaszcze swój brzuszek wielki jak piłkę". Kubuś Puchatek to jedna z tych bajek, która przetrwała próbę czasu i do dziś bawi kolejne pokolenia. Bohater stworzony przez Alana Alexandra Milne'a ma nawet swoje święto - Dzień Kubusia Puchatka, czyli Winnie the Pooh Day obchodzony 18.01 w rocznicę urodzin pisarza. 23 stycznia przedszkolaki w naszej szkole z wielkim zaangażowaniem obchodzili Święto tego niezwykle przyjaznego Misia o "niewielkim rozumku". By uczcić ten dzień wszyscy założyli do przedszkola ubrania w żółtym kolorze. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka oraz obejrzały prezentację, której celem było przybliżenie dzieciom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Po obejrzeniu prezentacji odbył się krótki quiz. Nie zabrakło również czytania książeczki o Puchatku oraz wspólnego oglądania bajki. Wszyscy mieliśmy okazję spróbować pysznych wafli posmarowanych miodem, który według dzieci przyniósł nam Puchatek prosto ze Stumilowego Lasu. Na koniec wszyscy wykonali opaski na głowę z bohaterem bajki. To był prawdziwie Kubusiowy dzień! Uśmiech zagościł na buzi każdego przedszkolaka, co można zauważyć na zdjęciach.