Turniej szachowy w Szczekocinach

W dniu 18.01.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 Szczekocinach odbył się I ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. W zawodach wzięło udział 26 szachistów z czterech placówek oświatowych naszej gminy. W turnieju nie zabrakło oczywiście naszych graczy, którzy przyjechali do Szczekocin w 10-osobowym składzie: Dominik Czyżewski - klasa IV, Szymon Fabjański, Piotr Grabowski, Julia Halaba, Dawid Pasek i Mikołaj Zaporowski, Patrycja Adamus, Wiktoria Pasek, Karolina Piętak i Wanesa Wyrwisz. Nasi szachiści zaprezentowali się bardzo dobrze i niemal w całości obsadzili czołowe miejsca zawodów. Najlepiej wypadł Piotr Grabowski, który znalazł się na najniższym miejscu podium i otrzymał w nagrodę efektowny puchar ufundowany przez Dyrektora MGOKiS w Szczekocinach - Przemysława Baranowskiego. Tuż za nim uplasowała się Julia Halaba, która okazała się tym samym najlepszą zawodniczką całego turnieju! Wysokie piąte miejsce w zawodach zdobyła Wanesa Wyrwisz. Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za świetną sportową postawę podczas całego turnieju i gratuluję osiągniętego wyniku. Mam nadzieję, że turniej który miałem przyjemność współorganizować wpisze się na stałe w kalendarz imprez szachowych naszej gminy. Do zobaczenia niebawem na szachowym szlaku!