Szlachetna Paczka

Podsumowanie akcji charytatywnej „Szlachetna paczka” w Zespole Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie

 Społeczność Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcję od 2001 r. organizuje Stowarzyszenie WIOSNA z Krakowa. Ma ona na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, oraz pomoc   w przygotowaniu dla nich paczek na święta Bożego Narodzenia.

W dniach 20.XI – 02.XII. 2017 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla samotnego, schorowanego pana dla którego uczniowie i nauczyciele stali się darczyńcami.

Przez kilkanaście dni dzieci zbierały żywność, środki czystości, została zakupiona nowa odzież. Do akcji włączył się również  Ks. Proboszcz Józef Szymański dzięki, któremu dzieci pod opieką wolontariuszki - absolwentki naszej szkoły Magdaleny Pałki zbierały pieniądze.Za parafialny dar serca została kupiona pralka automatyczna i kuchenka gazowa. Zapakowane wcześniej prezenty przewieźliśmy do siedziby, „Szlachetnej paczki” która mieściła się w Zespole Szkół w Szczekocinach. Łącznie przygotowaliśmy 13 paczek. 09 grudnia odbył się 17 finał „Szlachetnej paczki” w Polsce, a trzeci w naszej szkole. Pod opieką nauczycieli Iwony Nowickiej i Patrycji Łaty przyjechaliśmy do sztabu „Szlachetnej paczki” w Szczekocinach. Zostaliśmy serdecznie przywitani przez organizatorów, zaproszeni na poczęstunek. Postanowiliśmy także, że „Szlachetna Paczka” wejdzie do naszej szkolnej tradycji. I każdego roku postaram się pomagać innym. W ramach podziękowania nasza szkoła otrzymała certyfikat, wystawiony przez Ks. Jacka Stryczka organizatora akcji. Pracy było sporo, ale przebiegała ona w miłej atmosferze i była dobrze zorganizowana.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie „Szlachetnej Paczki”: za bezinteresowność, wysiłek i życzliwość, które towarzyszyły przygotowywaniu prezentów. Uczniom i nauczycielom dziękuję za pakowanie prezentów oraz za przewiezienie ich do magazynu    w Szczekocinach.

Drodzy Rodzice,Nauczyciele i Uczniowie naszej Szkoły - swoim zaangażowaniem pokazaliście, że jesteście pełni wrażliwości. Mamy nadzieję, że ta postawa jest dla Was źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Nie ma większego szczęścia nad to, że możemy dawać coś innym ludziom

TEGOROCZNE HASŁO „SZLACHETNEJ PACZKI”