Jestem widoczny, jestem bezpieczny

„Jestem widoczny, jestem bezpieczny” 

W piątek 8 grudnia uczniowie klas 1-6  wzięli udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych  propagujących  świadome i bezpieczne zachowanie na drodze. Celem zajęć było uświadomienie uczniom jak ważne są elementy odblaskowe w ruchu drogowym i przypomnienie o  konieczności ich noszenia. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację, a w czasie rozmowy po obejrzeniu wykazali się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie wszyscy dostali znaczki odblaskowe , dzięki którym będą widoczni  i bezpieczni na drodze zgodnie ze słowami piosenki, której słuchali podczas zajęć :

Znaczki odblaskowe małe i błyszczące
świecą ciepłym blaskiem, chronią nas, gdy mrok.
„Uwaga, uwaga, bo pieszy na drodze !"
mówią do pojazdów, co po szosie mkną.