Szkoła mycia rąk Elli i Maxa

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pod hasłem ,,Szkoła mycia rąk Elli i Maxa” w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej „WIRUSOOCHRONA”.

Dzieci zapoznały się z bohaterami akcji, którzy tak jak one są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk. Trzecioklasiści dowiedzieli się co to są mikroorganizmy i gdzie je można spotkać, co to właściwie jest higiena i dlaczego jest taka ważna, kiedy należy myć ręce i dlaczego trzeba je dokładnie wycierać, a także sprawdzili w praktyce czy znają zasady prawidłowego mycia rąk.

Po bezbłędnym wykonaniu testu uczniowie otrzymali dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Elli i Maxa”  oraz kolorowe zakładki do książek.