Pierwszaki w bibliotece

Dnia 19.10.2022r. uczniowie klasy 1 otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowanie przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W skład wyprawki czytelniczej wchodzą : książka Pierwsze abecadło”- analogia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki – Iwony Chmielewskiej oraz broszura informacyjna Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razemktóra jest przewodnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym  jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.  Mam nadzieję, że miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom na co dzień.