Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Kordel

W sobotnie  popołudnie, 28 maja 2022r. Biblioteka Miasta i Gminy Szczekociny gościła w swych progach Magdalenę Kordel. W ramach współpracy z biblioteką nasi uczniowie wybrali się na spotkanie z pisarką.

Magdalena Kordel – to polska pisarka, która w swojej twórczości posiada kilkanaście powieści obyczajowych. Jej najbardziej znane książki to chociażby bestsellerowe „Uroczysko” i „Sezon na cuda”, czy też „Okno z widokiem”, których fabuła rozgrywa się w uwielbianym przez czytelników miasteczku Malownicze. Autorka barwnie mówiła o swoim życiu zawodowym i osobistym. Opowiadała m.in. o początkach swojej działalności literackiej, o tym skąd czerpie inspiracje, jak wygląda jej dzień pracy, przestawiała interesujące historie związane z powstawaniem powieści. Wspominała o swojej fascynacji Sudetami, pasji zbierania starych rzeczy, ulubionych książkach i autorach. Podkreślała, że      w życiu wszystko dzieje się po coś, nawet porażki czemuś służą. Wyczerpująco odpowiadała także na pytania zadawane przez czytelników. Pisarka uchyliła rąbka tajemnicy i zdradziła zebranym kilka informacji o najbliższych planach wydawniczych. Na zakończenie tego uroczego spotkania można było zakupić książkę  i otrzymać osobistą dedykację. Ukoronowaniem miłego wieczoru była wspólna, pamiątkowa fotografia.