Rajd Kościuszkowski

By upamiętnić 225 rocznicę bitwy Tadeusza Kościuszki pod Szczekocinami, tradycyjnie, jak każdego roku, 6 czerwca odbył się kolejny XVIII Rajd Szlakiem Kosynierów. Pieszo wyruszyło ponad 700 uczestników ze szkół powiatów: jędrzejowskiego, włoszczowskiego i zawierciańskiego, w tym grupa młodzieży z naszej szkoły. Byli to uczniowie klas 8,7 oraz 3 gimnazjum wraz z opiekunami. Rajd rozpoczął się od Placu Tadeusza Kościuszki w Szczekocinach, gdzie stoi pomnik Naczelnika. Tam przybyłe delegacje złożyły kwiaty, nastąpił wystrzał armatni w wykonaniu oddziału Kosynierów ze Szczekocin , a następnie pod kierunkiem przewodnika wyruszyliśmy na trasę. Meta była w Chałupkach. Pogoda dopisała, a droga nie sprawiła nam żadnego kłopotu. Na mecie otrzymaliśmy plakietkę rajdową, dyplom za udział i poczęstunek. W przyszłym roku też się wybieramy, gdyż rajd w naszej szkole to już tradycja.