Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji podjęto działania mające na celu uświadomienie wszystkim, że „dzieci, to też ludzie”, mają swoje prawa, potrzeby, oczekiwania i uczucia , a także uświadomienie uczniom, że powinni wiedzieć, jak ze swoich praw korzystać, nie zaniedbując równocześnie obowiązków. W tym dniu każdy uczeń przyszedł ubrany na niebiesko. W klasach młodszych przeprowadzono zajęcia na temat praw dziecka. Uczniowie klas starszych wysłuchali przez szkolny radiowęzeł informacji o prawach dziecka przygotowanych przez koleżankę z klasy 8.