Europejski Dzień Języków Obcych – podsumowanie

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. W ciągu tego dnia na lekcjach języka angielskiego uczniowie łączyli flagi z państwami i ich narodowościami. Uczniowie świetnie dali sobie radę z rozpoznaniem takich flag jak Irlandii czy Walii. Poruszyliśmy temat języków, jak ważna jest ich nauka, o pokrewieństwie niektórych z nich. Klasy rozwiązywały również wspólnie quiz, w którym różne osoby przedstawiały się w swoich językach- należało uważnie posłuchać i zgadnąć, jaki to język. Wiele języków było dla nich bardzo odkrywcze i szczerze mówili, że słyszeli je po raz pierwszy. W tym roku za główny cel Europejskiego Dnia Języków było m.in. szerzenie idei wielojęzykowej oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy. Dlatego przez cały tydzień chętni uczniowie mogli przygotować plakaty na temat wybranego przez nich kraju europejskiego. Przedstawili w nich najważniejsze informacje, ciekawostki językowe czy architektoniczne. Każdy nowy plakat wzbudzał w uczniach ciekawość i zainteresowanie. Możemy powiedzieć, że cały tydzień mieliśmy DAY OF LANGUAGES. Plakaty nadal można oglądać pod tablicą samorządu uczniowskiego na głównym korytarzu. Dla uczniów, którzy przygotowali prace, przewidziana jest niespodzianka 👍