Budżet partycypacyjny – podsumowanie

Zakończyła się realizacja Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego. Polegał on na tym, by uczniowie i uczennice mieli wpływ np. na wygląd, wyposażenie klas, korytarzy itp. wykorzystując przy tym budżet w kwocie 2 000zł.  Odbyło się kilka spotkań pilotażowych online oraz stacjonarnych dla uczniów przygotowujących projekty oraz koordynatorów. Ostatecznie 31 marca do głosowania zakwalifikowano trzy projekty: Ognisko, Mini – kino, Sprzęt do koszykówki. 17 kwietnia w przeprowadzonym głosowaniu ostatecznie wygrał projekt „Ognisko” z poparciem 41 głosów. Projekt zakładał zakup ławeczek i sprzętu potrzebnego do organizacji pieczenia kiełbasek. Projekt nauczył uczniów, że ograniczony budżet wymusza dobrze przemyślanego planu, aby zakładany cel został w całości zrealizowany. Zdobyli zatem dużo doświadczenia związanego z zarządzaniem pieniędzmi oraz planowaniem budżetu. W trakcie również ich zadaniem było zainteresowanie społeczności szkolnej ich projektem, które wymagało zaangażowania w przygotowanie odpowiedniej argumentacji i reklamy. Choć ten projekt wymagał od nich dużo pracy to odnaleźli się w nim, świetnie sobie poradzili, a sam efekt ich pracy dał im dużo satysfakcji.

Jeszcze raz GRATULUJEMY za wspaniały projekt. Mamy nadzieję na kolejną akcję  i kolejne wspaniałe projekty.