Wycieczka do Żarek

W dniu 23 maja 2017 roku odbyła się wycieczka do Żarek. Uczestnikami były dzieci z  klasy I, II i III szkoły podstawowej.Program obejmował zwiedzanie wioski żywej historii oraz uczestnictwo w warsztatach. Dzieci oglądały rekonstrukcję komnat, repliki zbroi oraz strojów. Mogły dotknąć i przymierzyć zbroję rycerza, hełm woja, suknię. Dowiedziały się czym różnią się od siebie włócznia, kopia czy  halabarda? Po aktywnym zwiedzaniu w komnacie i namiocie rycerskim dzieci sprawdzały jak wyglądało życie w dawnych czasach. Zobaczyły  jak dawniej pisano gęsim piórem. W trakcie warsztatów samodzielnie wykonały i ozdobiły breloczki do kluczy. Poznały krótką historię papieru.Samodzielnie wykonały papier czerpany,  pisały  gęsim piórem oraz odcisnęły pieczęć. Wycieczka zakończyła się zabawą i pieczeniem kiełbasek na świeżym powietrzu zwłaszcza że pogoda dopisała.