Wycieczka do Krakowa

W dniu 27 września 2016 r. uczniowie Gimnazjum Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wycieczki był udział w Mszy Świętej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz zwiedzanie Centrum Jana Pawła w Łagiewnikach.

Następnym punktem naszej wycieczki był spacer po rynku i zwiedzanie „Muzeum Żywych Motyli”. Podczas wizyty w tym muzeum można oglądać z bardzo bliska, a nawet dotykać motyle kilkunastu gatunków, pochodzących z Azji i Ameryki Południowej. Mogliśmy dokładnie obejrzeć każdy z prezentowanych gatunków oraz bez obawy wziąć motyla na rękę. Ciekawym elementem wystawy Muzeum jest fakt, że motyle wykluwają się na miejscu, ze sprowadzanych z zagranicy kokonów.

Ostatnim punktem wycieczki był udział w spektaklu teatru Bagatela „Mayday”, który jest jedną z najlepszych komedii na świecie. Historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że Mayday od 21 lat rozśmiesza do łez krakowską publiczność.

Udział w tym spektaklu dostarczył również nam dużej dawki śmiechu, nowych niespotykanych wrażeń a także zafascynował aktorstwem. Było SUPER!!