Wycieczka do Alpakarni

W dniu 30 maja grupa dzieci przedszkolnych wybrała się na wycieczkę do Alpakarni w Poczesnej koło Częstochowy. Pracownicy Alpakarni przywitali Nas bardzo serdecznie i omówili zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują podczas zwiedzania. Dzieci miały okazję poznać, pogłaskać i nakarmić żywe alpaki, kozy, zebry, osły oraz wielbłąda. Te niezwykłe zwierzątka okazały się bardzo przyjazne i wzbudziły dużą sympatię wśród przedszkolaków. Wycieczka była dla dzieci dużym przeżyciem. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami, możliwość ich karmienia sprawił dzieciom ogromną frajdę. Kolejnym punktem programu wycieczki były warsztaty z garncarstwa, gdzie dzieci mogły ulepić z gliny własne alpaki. Wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku i ich skosztowaniem. Słoneczna pogoda, świeże powietrze i wspaniałe atrakcje, sprawiły, że przedszkolaki wróciły do Przedszkola bardzo zadowolone i zmęczone.