Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny – po 123 latach niewoli Polska odzyskała Niepodległość. W dniu wczorajszym świętowaliśmy w naszej szkole 103 rocznicę tego wydarzenia. Rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego o godz. 11.11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu", następnie nasze koleżanki i koledzy przypomnieli wszystkim o okolicznościach odzyskania przez Polskę Niepodległości, a chór szkolny umilił uroczystość pieśniami patriotycznymi.
Dla wszystkich uczestników apel ten był chwilą głębokiej refleksji. Dzisiejszy dzień przypomina Nam, że musimy pamiętać o Polakach, którzy przelali krew za wolność naszej Ojczyzny, bowiem jak mówił marszałek Józef Piłsudski:
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”