Przerwa na czytanie

30 października Zespół Szkół Społecznych im Jana Pawła II w Rokitnie  po raz pierwszy wziął udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Akcja odbywała się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji była między innymi: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom że czytanie jest ciekawe oraz zachęcanie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W tym dniu uczniowie czytali książki przyniesione ze swojej domowej biblioteczki bądź wypożyczone ze szkolnych zbiorów.  Czytano w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych. Dzieciom z przedszkola czytały starsze koleżanki. O tym jak ważne jest czytanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Udział w tej akcji pokazał uczniom, że przerwa może być ciekawym spotkaniem z ulubionym bohaterem z książki.

Dziękujemy uczestnikom za  zaangażowanie.