Orszak Trzech Króli

Dnia 06.01.2017r. nasza szkoła wraz z parafią była organizatorem Pochodu Trzech Króli, który wyruszył spod szkoły w asyście Orkiestry Dętej i Strażaków OSP z Rokitna w stronę kościoła. Mimo mrozu, wiatru i wszelkich przeciwności, wzięła w nim udział duża liczba uczestników, którzy w kolorowych pelerynach i koronach byli wspaniałą ozdobą pochodu.
O godzinie 11.30 społeczność uczniowska wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Św. Marii Magdaleny. Po mszy uczniowie szkoły wystawili jasełka, a chór szkolny uświetnił przedstawienie koncertem kolęd i pastorałek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i serca pełne wiary, że wszystko się powiedzie! Dziękujemy dzieciom i rodzicom w koronach oraz każdemu z uśmiechem na twarzy, kroczącemu, by oddać pokłon Jezusowi! Cieszymy się, że ta wspaniała inicjatywa powrotu do radosnego, bogatego w tradycje świętowania Objawienia Pańskiego, połączyła mieszkańców Rokitna.

Mamy nadzieję, że ten po raz pierwszy zorganizowany pochód na zawsze przejdzie do tradycji wsi Rokitno. Niech prowadzi nas Gwiazda... Już za rok 🙂