Ogólnopolski Turniej Szachowy w Częstochowie

W dniu 09.06.2018 r. wybrałem się z moimi podopiecznymi z MGOKiS w Szczekocinach (w tym z uczniami naszej szkoły - Julią Halabą i Piotrem Grabowskim) do Częstochowy na Ogólnopolski Turniej Szachowy z okazji jubileuszu 23-lecia Hetmana Częstochowa. Impreza została rozegrana w dwóch grupach rozgrywkowych - "OPEN" oraz "JUNIOR do lat 13". Zawody zgromadziły na starcie 57. szachistów i szachistek z Częstochowy i okolic, którzy stoczyli swoje pojedynki na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim (kojarzenie komputerowe) w tempie 15 minut na jednego zawodnika.

Ponownie bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Halaba, która w silnie obsadzonym turnieju uzyskała 5,5 punktów i zajęła wysokie 17. miejsce (najlepszy wynik spośród graczy bez kategorii szachowej i 7. lokata wśród dziewcząt). Trzeba dodać, że Julia nie trenuje w żadnym klubie szachowym a mimo to zdystansowała wielu zawodników, którzy regularnie do nich uczęszczają! Julka po raz kolejny pokazała, że ma "papiery" na granie w szachy i z pewnością nieraz jeszcze o niej usłyszymy! Nieźle wypadł również Piotr Grabowski dla którego był to debiut w tego typu imprezie. Piotrek zgromadził na swoim koncie 4 punkty i zajął 40. lokatę. Jak na debiut to całkiem przyzwoity wynik. Piotrka na pewno stać na więcej i przy odpowiedniej pracy jest w stanie podnieść swoje umiejętności szachowe zajmując w tego typu imprezach wyższe miejsca. 

Dziękuję bardzo Julce i Piotrkowi za wolę walki i sportową postawę podczas zawodów. Do zobaczenia na szachowym szlaku! 🙂