Dzień Patrona

W dniu 17.10.2022 świętowaliśmy DZIEŃ PATRONA, a zarazem 44 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji uczennice klasy 6 i 8 przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny o naszym patronie, w którym przypomniały najważniejsze i najbardziej popularne myśli Ojca Świętego. Jan Paweł II był i jest ceniony za trafne i mądre przemyślenia, dotyczące człowieka, świata i Boga.
Papież szczególnie kochał młodych ludzi, z którymi wielokrotnie się śmiał, ale których przede wszystkim uczył i wychowywał. Dlatego tak ważne są słowa świętego Jana Pawła II, które dotyczą tolerancji, pokoju na świecie, walki z niesprawiedliwością, złem, biedą, głodem czy ludzką krzywdą. Ojciec Święty wielokrotnie poruszał kwestie: miłości i serdeczności względem drugiego człowieka, odważnej obrony Boga, wiary i moralności. Nie bał się również mówić o cierpieniu, niemocy i słabości. Wszystkie słowa naszego Patrona są dla nas nieustannie drogowskazami każdego dnia💙
Dziękujemy pani Zofii Grzance za przygotowanie akademii.