227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Krótkim apelem uczniowie naszej szkoły uczcili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawili w nim jak doszło do pierwszego rozbioru Polski w 1772 r., a w konsekwencji do obrad Sejmu Wielkiego, podczas którego uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, tak nowoczesną – jak na tamte czasy ustawę.

Apel stał się także okazją do wręczenia nagród książkowych i dyplomów  zwycięzcom dwóch konkursów: poetyckiego - zorganizowanego z okazji  10-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II i historycznego z wiedzy o Polskiej Organizacji Wojskowej - przeprowadzonego w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Oto zwycięzcy:

Konkurs poetycki na wiersz, rymowankę, życzenia –tematyka: Moja szkoła – moja miejscowość Rokitno

Kategoria klasy 1 - 4

1. miejsce -Martynka Stolarczyk kl. 2
  2. miejsce - Wiktor Nowak kl. 2
  3. miejsce -Marcin Mazurkiewicz kl. 2

Kategoria kl. 5-7 i gimnazjum

1. miejsce - Julia Zasada kl. 7
  2. miejsce - Hubert Adamczyk kl. 5
  3. miejsce - Szymon  Fabjański - kl. 6

Konkurs wiedzy o Polskiej Organizacji Wojskowej

1.miejsce - Szymon Fabjański  kl.6
2.miejsce - Kamila Waluśkiewicz  kl.II gim.
3.miejsce - Wanesa Wyrwisz  kl.7

Wyróżnienia: