100 lat Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 8 listopada 2018 r. uczniowie klasy 7 wraz z opiekunami udali się do MOK-u w Zawierciu, gdzie wzięli udział w projekcie dofinansowanym ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Jego głównym celem jest promowanie najważniejszych wydarzeń historycznych, które miały miejsce w dziedzinie motoryzacji jak i kwestii bezpieczeństwa, które kształtowały się na przestrzeni ostatnich stu lat w Polsce. Uczniowie mieli możliwość poznania innowacyjnych, technologicznych rozwiązań wprowadzonych w sferze motoryzacji, bezpieczeństwa, których wynalazcami w ostatnim 100-leciu byli Polacy. Ponadto poruszone zostały takie tematy jak: produkcja polskich samochodów, przepisy, obyczaje i codzienność przedwojennego ruchu drogowego. Dla uatrakcyjnienia projektu przewidziano tematyczną wystawę fotograficzną „100 lat motoryzacji w Polsce”, przedstawienie rekwizytów m.in.  mundurów policyjnych, tych historycznych, jak i współczesnych. Dużą atrakcję stanowił pokaz pojazdów zabytkowych samochodów ,takich jak : Milicyjna Nysa, Polski Fiat 125p, Polski Fiat 126p, Syrena 105

Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy, w którym naszą szkołę reprezentowali: Szymon Fabjański, Dawid Pasek i Mikołaj Zaporowski.

Wydarzenie było okazją do poszerzenia horyzontów i wzbogacenia wiedzy o tematykę motoryzacji i  bezpieczeństwa w ruchu drogowym od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych.