Szkolny konkurs czytelniczy i plastyczny

Dnia 27 listopada 2017 r. odbył się teleturniej wiedzy, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas I-VIII. Uczniowie w formie testu  odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych książek, które były wyznaczone do konkursu czytelniczego pt. „Czytam sobie, daję słowo…” Uczniowie poczynając od najmłodszych wykazali się bardzo dobrą znajomością treści utworów. Głównym celem konkursu było motywowanie uczniów do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, a także kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Dnia 28 listopada 2017 r. odbyło się podsumowanie konkursu  czytelniczego „Czytam sobie, daję słowo….   ” i konkursu plastycznego ptMój ulubiony bohater literacki na najładniejszą pracę  przedstawiającą  bajkowego bohatera. Konkurs trwał od 13 listopada do 24 listopada 2017 r. i był adresowany do dzieci z kl. I-VI szkoły podstawowej.  Wpłynęło 16 prac konkursowych o wysokim poziomie artystycznym, ukazujących wykorzystanie różnych technik. Młodzi artyści wykazali się wielką wyobraźnią, kreatywnością i oryginalnością prezentując w swoich pracach duży talent plastyczny - a  wybór najładniejszych spośród nich był dla jury bardzo trudny. Przedstawiały one bohaterów  bajek, baśni, wierszy  - ulubieńców dzieci biorących w nim udział.  Nagrodzone i wyróżnione prace można podziwiać na wystawce koło biblioteki szkolnej. Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczyła Pani dyrektor mgr Jolanta Majkrzyk.

Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo dziękujemy za udział, a laureatom serdecznie gratulujemy!