Szkolny konkurs czytelniczy – “Daję słowo, czytam…”

Szkolny konkurs czytelniczy

Daję słowo, czytam…

ZASADY KONKURSU CZYTELNICZEGO ze znajomości lektury dla klas  1 – 7 szkoły podstawowej i klas II i III gimnazjum.

Każdy uczestnik konkursu powinien od 13 listopada do 27 listopada 2017 r. przeczytać książki polecane dla klasy, do której uczęszcza – czyli klas 1-7 szkoły podstawowej.

Wykaz tych książek znajduje się poniżej. W zestawie dla danej klasy są tylko dwa tytuły. Wszystkie książki znajdują się w naszej bibliotece.
27 listopada o godz. 9.00 zaprosimy uczestników konkursu do biblioteki i poprosimy ich  o pisemne odpowiedzi na kilka pytań dotyczących treści przeczytanych książek.
Życzymy wszystkim miłej lektury, a uczniom, którym będą pomagać rodzice, wiele radości podczas wspólnych podróży literackich. Dla wszystkich uczestników będą nagrody!!!

1. List do bohatera literackiego – Konkurs czytelniczy dla uczniów klas 5 – 7

Do dnia 24 listopada 2017 r.
Możecie składać w bibliotece  pracę literacką – list, w którym polecicie swojej koleżance lub koledze ostatnio przeczytaną książkę.

Objętość pracy – minimum 2 strony formatu A 5

2. Mój ulubiony bohater literacki – Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 – 4

Do 24 listopada  uczniowie klas 1 – 4 mogą składać w bibliotece prace plastyczne ilustrujące dowolny fragment książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej.
Format pracy – minimum A 4
Technika wykonania prac – dowolna

3. Dla klas II, III gimnazjum –recenzja ostatnio przeczytanej książki.

Prace muszą być podpisane, zawierać tytuł i autora książki, objętość minimum dwie strony A5

Wykaz lektur do konkursu ze znajomości treści książki.

Klasa 1
1. Adam Bahdaj – „Pilot i ja”
2. Czesław Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem.”

Klasa 2
1.A. Cz. Centkiewiczowie –„Zaczarowana zagroda.”
1. Sergiusz Michałkow – „Nie płacz koziołku”

Klasa 3
1. Roman Pisarski – „O psie, który jeździł koleją.”
2. H.Ch. Andersen –Baśnie /Księżniczka na ziarnku grochu, Nowe szaty Cesarza/

Klasa 4
1. Jadwiga Korczakowska – „Spotkanie nad morzem”
2. Goscinny&Sempe –„Mikołajek."

Klasa 5
1. Rudyard Kipling – „Księga dżungli (dwa  rozdziały: Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa,)
2.  Lucy Mand Montgomery – „Ania z Zielonego Wzgórza.”/ 6 pierwszych rozdziałów/

Klasa  6
1. Irena Jurgielewiczowa – „Ten obcy.”

2. Stanisław Lemm- „Bajki robotów.”

Klasa 7
1. Alfred Szklarski –„Tomek w krainie kangurów.”
2.  Eric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża.”